Blaty i materiały


Blat drewniany

Nasze blaty wykonujemy ręcznie z naturalnego drewna wysokiej jakości. Do naszych stołów oferujemy głównie blaty wykonane z drewna dębowego. 

Nasz wybór podyktowany jest parametrami drewna –dębina charakteryzuje się dużą twardością, a w związku z tym wysoką wytrzymałością mechaniczną zapewniającą długie i bezproblemowe użytkowanie blatu.  
Grubość blatów dobierana jest do każdego projektu stołu, tak aby tworzyć razem z postawą spójną i harmonijną jedność.  Oferujemy blaty w dwóch najbardziej popularnych  grubościach: 18-20 mm bądź 38-40 mm. Blaty możemy wykonać na specjalne życzenie Klienta w praktycznie w dowolnej grubości – np. jako delikatny 18 mm, bądź masywny 60 mm (lub grubszy).

Jako wykończenie proponujemy olejowanie drewnianych blatów olejami bądź olejo-woskami, które dzięki swoim właściwościom penetracyjnym wnikają w strukturę drewna zabezpieczając jego powierzchnię przed wodą i zabrudzeniami, pozostawiając piękno struktury i wrażenie dotyku naturalnego drewna. Na życzenie blaty mogą zostać pokryte lakierami bezbarwnymi, bądź lakierobejcami.
Na specjalne zamówienia wykonujemy blaty z innych rodzajów drewna, w tym pochodzącego z drzew owocowych czy egzotycznych.Blat akrylowy

W naszych stołach, zamiennie do blatów z drewna litego, oferujemy blaty akrylowe super gloss oparte na wytrzymałym rdzeniu z płyty MDF. 
Zastosowanie powierzchni o wysokim połysku pozwala uzyskać niespotykane kompozycje pełne głębi, odbić, zabawy światłem. Blaty te występują przede wszystkim w grubości 19 mm. Obrzeża wykończone są dobranym do koloru blatu tworzywem akrylowym. 
Proponujemy dwa klasyczne kolory – biel i czerń. Możliwe jest również wykonanie stołu w innych kolorach limitowanych jedynie dostępnością palety kolorystycznej blatów – ramy stołu można lakierować w niemal dowolnym kolorze zgodnym z paletą RAL. 
Blaty te charakteryzują się zwiększoną odpornością na zarysowania w stosunku do zwykłych blatów akrylowych – jednak znacząco mniejszą w stosunku do blatów dębowych – należy pamiętać o tym przy wyborze rodzaju blatów – są one bardziej wymagające w utrzymaniu i wymagają bardziej delikatnego traktowania, jednak rekompensują to nietuzinkowym wyglądem i elegancją krystalicznych odbić.Rama stołu

Ramy wykonane są z profili metalowych – wysokowytrzymałej stali węglowej bądź aluminium. Każda rama jest przygotowywana ręcznie, profile są sprawdzane, cięte i spawane, a następnie wykańczane poprzez lakierowanie proszkowe nadające ich powierzchni delikatną jedwabistą strukturę i równomierny, głęboki kolor. Najczęściej wykorzystujemy profile zamknięte o przekroju kwadratowym i prostokątnym, dopełniające blaty jednością formy. 
Nasze profile charakteryzują się wytrzymałością i stabilnością konstrukcji. Nie oszczędzamy na materiale – wszystkie ramy projektowane są z wytrzymałych, grubościennych materiałów wysokiej jakości.
Wzornictwo ram metalowych czerpiemy głównie z architektury, w tym przemysłowej, pseudo przemysłowej typu loft, także z wzornictwa maszyn przemysłowych, a ograniczeniem są w zasadzie wyobraźnia i prawa fizyki. Poza naszymi wzorami chętnie podejmiemy się wykonania niemal dowolnej konstrukcji ramy według Państwa pomysłu.